meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 30 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 30 czerwca 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XIII Niedziela zwykła „B”

30 czerwca 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą. Wskrzeszenie córki Jaira pokazuje niezwykłą moc Chrystusa, który jako Syn Boży jest Panem życia i śmierci. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybyłych Gości i życzymy miłego odpoczynku w naszym mieście.

3. Przypominamy, że od jutra przez cały lipiec i sierpień w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo; porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian. W lipcu i w sierpniu nie będzie czynna Biblioteka Parafialna w Klubie Emaus. W okresie wakacyjnym tj. w lipcu i w sierpniu Różaniec wstawienniczy o pokój, za rodziny, dzieci i młodzież na wakacjach, za chorych i cierpiących będzie odmawiany codziennie w dni powszednie w Kościele Nawiedzenia rano od godz. 6,15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę obchodzimy Święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy. Obchodzącym imieniny życzymy wielu Bożych łask, wszelkiej pomyślności oraz orędownictwa św. Patronów.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lipca. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. W piątek od godz. 17,oo w Kościele Nawiedzenia od godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. W sobotę nabożeństwo maryjne, Różaniec z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7,oo. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 8,oo.

6. W przyszłą niedzielę przed wakacyjnymi wyjazdami będziemy święcić rowery i pojazdy mechaniczne, modląc się o bezpieczne podróżowanie. Święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 18,oo. Wjazd od ulicy Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ulicy Łomżyńskiej. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiary na pomoc polskim misjonarzom.

7. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę modlitwy o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji i urlopów.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Znaki Królestwa” i „Poruszone serce Boga” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Niedziela dla nas” – o potrzebie niedzielnego wypoczynku w gronie rodzinnym; „Włączmy tryb beztroski” – rozmowa z Dariuszem Dumą o nieumiejętności odpoczywania; „Chrześcijańska dyskrecja” – rozmowa z ks. Stanisławem Urmańskim z Prałatury Opus Dei o sile dobra i pokorze w używaniu słowa; „Ludzie WIELKIEJ ciszy” – kim jest pustelnik?. Do Przewodnika dołączony jest Modlitewnik „5Minut z Bogiem” na każdy dzień lipca. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła: śp. Gabriela Łoś lat 87, którą ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………………

10. Na pogłębienie wiary w moc Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski