meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 7 lipca 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne na 7 lipca 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XIV Niedziela zwykła „B”

7 lipca 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę zwykłą. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę modlitwy w intencji bezpiecznego podróżowania i dobrego przeżycia wakacji. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i podróżujących. Święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia; wjazd os ul Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc dla naszych misjonarzy.

2. Bardzo serdecznie witamy wakacyjnych Gości i życzymy miłego, przyjemnego pobytu i dobrego wypoczynku w naszym mieście.

3. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian. W tym czasie Biblioteka Parafialna oraz Parafialna Caritas będą nieczynne.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana; w czwartek Święto św. Benedykta – Opata, Patrona Europy; w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – Biskupa i Męczennika a w sobotę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim obchodzącym Imieniny składamy najlepsze życzenia Bożych łask w obfitości, wszelkiej pomyślności oraz przemożnego orędownictwa świętych Patronów.

5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas codziennych nabożeństw ku czci świętych i błogosławionych w łączności z wieczorną Mszą św.: w poniedziałki ku czci św. Jana Pawła II; we wtorki ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w środy ku czci MB Nieustającej Pomocy; w czwartki ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej, a w piątki ku czci św. Polskich Braci Męczenników. Natomiast w środy w łączności z Mszą św. o godz. 8,oo ku czci św. Józefa.

6. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na konfesjonał dla słabo słyszących, który w tym tygodniu zainstalujemy w Kościele Zasadniczym.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można zapisywać się na pielgrzymkę do Pelplina, która w ramach diecezjalnej pielgrzymki do korzeni odbędzie się w sobotę 28 września. Koszt udziału 50 zł. od osoby.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Lekcja Nazaretu” i „Bóg z sąsiedztwa” – rozważanie Liturgii Słowa; „Benedykt na XXI wiek” i „Jak ocalić wiarę w Europie?” – św. Benedykt Patron współczesnej Europy; „Ewangelizacja budząca kontrowersje” – misyjna działalność św. Pawła; „Antypolskie kłamstwo” – kłamstwo dotyczące sprawstwa pogromu żytomierskich Żydów w 1920 r. ; „Kiedy nie stać nas na wakacje” – problem spędzania wakacji w domu. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Irena Schwemin lat 95 i Joachim Zimny lat 77, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……………

10. Na wakacyjny wypoczynek przeżywany w łączności z Chrystusem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski