Ogłoszenia Parafialne na 1 lutego 2026 roku.
Ogłoszenia Parafialne –
IV Niedziela zwykła „A”
 1 lutego 2026 roku.
1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Pan Jezus zapewnia nas o Bożym błogosławieństwie. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14,oo. Zapraszamy po Mszy św. do Kościoła Nawiedzenia na chwilę osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się zebranie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji szczęśliwego przeżycia ferii zimowych.
2. W poniedziałek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w Kościele Nawiedzenia tak jak w dzień powszedni. W łączności z każdą Mszą św. poświęcenie świec. Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek zostaną przeznaczone jako pomoc dla zakonów klauzurowych. Bóg zapłać za te ofiary.
3. W czwartek przypada wspomnienie św. Agaty – Dziewicy i Męczennicy, a w piątek wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy – Męczenników. Obchodzącym imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.
4. W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota lutego. Godzina święta i modlitwa o powołania do służby Bożej w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia o godz. 17,oo. Zakończenie Adoracji nabożeństwem ku czci NSPJ przed wieczorną Mszą św. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 17,oo a dla wszystkich od godz. 17,3o. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 9,3o Msza św. w intencji Sybiraków w 86 rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. modlitwy przy kwaterze Sybiraków przed Kościołem Zasadniczym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na renowacji posadzki w naszym kościele. W pierwszym etapie w lutym nastąpi renowacja posadzki w prezbiterium. Bóg zapłać z materialne wspieranie prac remontowych i inwestycyjnych.
6. W poniedziałek 16 lutego Spółka Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt poddany zostaje utylizacji, a odzyskane surowce sprzedane. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie misjonarzy z naszej diecezji. Odbiór zużytego sprzętu nastąpi w poniedziałek o godz. 13,oo. Aby uniemożliwić kradzież prosimy przynosić zużyty sprzęt dopiero od rana w poniedziałek i składować go w miejscu ustawiania kontenera na makulaturę. Zakończenie składowania o godz. 12,oo. W kościele wyłożono ulotki informujące jaki sprzęt można składować.
7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim warto przeczytać: „Liczy się tylko tożsamość chrzcielna” artykuł wstępny ks. Redaktora Naczelnego; „Kręgosłup, nie pałka” i „Wspólnota błogosławionych” – rozważanie Słowa Bożego; „Konsekracja nie jest tożsamością” – rozmowa z benedyktynem o. Maksymilianem Nawarą; „Lekcja świecy” – między paschałem a gromnicą; „Czym byłaby studniówka bez matury?”; „Kochać bardziej” – film o Najświętszym Sercu Jezusa. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.
8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zbigniew Zastempowski lat 76 z ul. Kombatantów; Jolanta Rumińska lat 69 z ul. Zajęczej; Aleksandra Kryszewska lat 90 z ul. Boh. Westerplatte; Zofia Jakoby lat 84 z ul. Śliwińskiego; Wiktoria Dyks lat 90 z ul. Łomżyńskiej; Wiesław Gałkowski lat 79 z ul. Łomżyńskiej i ks. Prałat Andrzej Kłosiński lat 70, Proboszcz parafii M.B. Nieustającej Pomocy, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………….
9. Otwórzmy nasze serca na Boże błogosławieństwo.
                                        Ks. Józef Kubalewski        Â
Proboszcz


