meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Duszpasterstwa Chór Exsultate Deo

Chór Exsultate Deo

chor1_copy

Chór "Exsultate Deo” powstał w 1987 roku z inicjatywy śp. ks. prałata Romualda Biniaka i dr. Romualda Rajsa, który został jego dyrygentem. Repertuar chóru (ponad 100 pozycji) stanowią utwory z różnych epok. Zespół wielokrotnie koncertował samodzielnie, a także z renomowanymi solistami i orkiestrami, w bydgoskich kościołach oraz dwukrotnie (w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej) w Filharmonii Pomorskiej. Wielokrotnie śpiewał podczas uroczystości patriotyczno – religijnych. Występował na festiwalach i przeglądach chóralnych – w 2007 roku otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Przeglądzie Chórów w Chełmnie. Dwukrotnie miał zaszczyt śpiewania podczas mszy św. sprawowanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II (Gniezno-1997r. i Bydgoszcz-1999). Przez wiele lat występował wraz z innymi chórami w koncertach organizowanych w święto Patronki muzyki – św. Cecylii. Śpiewem chóru rozbrzmiewały kościoły w wielu miastach Polski, m.in. w Wambierzycach; Niepokalanowie; Gdańsku; Gnieźnie; Zamościu; Sejnach; Warszawie i na Wawelu. Śpiewał w wielu Sanktuariach Maryjnych: w Ostrej Bramie; w Świętej Lipce; Gietrzwałdzie; Licheniu; Zakopanem, w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz siedmiokrotnie na Jasnej Górze. Podczas zagranicznych pielgrzymek zespół śpiewał w bazylice Sacre-Coeur w Paryżu, w Wiedniu, Budapeszcie, Aachen, Lwowie i Wilnie. Wielokrotnie uczestniczył podczas mszy św. transmitowanych przez TVP Polonia i TVP Bydgoszcz. 

chor

Wiosną 2011 r. chór wyjechał na 11 dniową pielgrzymkę do Italii, gdzie 2 kwietnia - w 6 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II, miał zaszczyt śpiewać (za zgodą władz Watykanu) w pięknym rzymskim kościele Świętego Ducha, podczas uroczystej Eucharystii, którą sprawował ks. kard. Stanisław Ryłko - w koncelebrze 40 kapłanów. Msza św. miała charakter uroczystego dziękczynienia Panu Bogu za dar Jana Pawła II. W Watykanie chórzyści spotkali się  z papieżem Benedyktem XVI na modlitwie „Anioł Pański”. Zespół od wielu lat występuje razem z renomowanymi artystami (m.in. z Beatą Bobińską, Agnieszką Olszewską, Anną Wilk, Wiesławem Raczkowskim) i orkiestrami (Orkiestrą Kameralną FP Capella Bydgostiensis, Orkiestrą Symfoniczną PZSM w Bydgoszczy) w koncertach charytatywnych „Ave Maria” i „Koncertach Maryjnych z Różą” oraz koncertach kolęd (z kwintetem „Triumphal Brass Quintet”), które gromadzą bardzo wielu słuchaczy. Od lat daje koncerty pieśni patriotycznych zatytułowane „Tobie Polsko”. Umiejętności chóru dokumentują liczne dyplomy, nagranie Polskiego Radia PIK, oraz cztery płyty CD nagrane z udziałem znanych solistów [2002 - „Z Narodzenia Pana” i „Laudate Dominum”, 2009 – zapis koncertu „Ave Maria” i 2017 - „XXX lat Chóru Exsultate Deo” (archiwalne nagrania z lat 1994-2015) oraz płyta DVD 2017 – rejestracja „Koncertu Najpiękniejszych Kolęd”].

Aktualizacja - luty 2019r.

Śpiewaj razem z nami !

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski